HİZMETLER

Balyaj

balyaj-1.jpg

Balyaj

Saç renginin değiştirilmesinde en sık kullanılan uygulamalardan biride balyaj uygulamasıdır. Geçmiş zamanlardan gelen ve hala kullanılan balyaj, ombre uygulamaları ile karıştırılmaktadır. Balyaj saçın tepe noktasından, bir parmak boşluk bırakılarak yapılan işlem verilen addır. Bu uygulama saçın kapasitesine göre ve kişinin isteği üzerine bir veya altı tona kadar açılabilmektedir. Saçın havasını çarpıcı bir şekilde değiştiren uygulamada saç geniş tutamlar halinde açılmaktadır. Saç balyajı, saçın uzunluğuna göre farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. En sık kullanılan yöntemler arasında krepe usulü balyaj bulunmaktadır. Bu uygulamanın nasıl bir şekilde yapılacağı saç uzmanı tarafından belirlenerek, saça uygulanmaktadır. Yetmişli yıllardan günümüze gelen ve saça derin ışıltılar katan bir boya uygulaması olup, modası geçmeyen tek saç tekniğidir.

Balyaj Teknikleri ile Stilini Belirle

Balyaj yapılırken saçın durumunu göz önünde bulundurularak işlem yapılır. Balyaj teknikleri ile stilini belirle yönünde bir algı vardır. Çünkü her yöntem farklı olduğu kadar da etkileyicidir. Çok çeşitli balyaj uygulamaları bulunur. Bunlar krepe, kısmi, ters ve ince balyaj olarak uygulanmaktır. Saç boyutuna göre uygulama süresi değişkenlik gösterir. Bir kere yapılan balyaj sayesinde saçınız uzun süre bakımlı kalarak boya işlemine maruz kalmaz. Koyu renkli bir saç rengine sahipseniz önce saçınızı balyaj tekniği ile açarak kullanabilirsiniz. Böylece saç açık bir saç rengine zemin hazırlamış olur. Bu şekilde koyu bir saçtan açık bir saça geçiş çok daha kolay olacaktır.


Etiket :
Serdivan Ağda Serdivan babylight Serdivan Balyaj Serdivan Fön Serdivan Kalıcı Makyaj Serdivan Kaş Alımı Yöntemleri Serdivan Kaş Dizayn Serdivan Makyaj Serdivan Microblading Serdivan Ombre Serdivan Renkli Saç Serdivan Röfle Serdivan Saç Boyama Serdivan Saç Kesim Serdivan Sombre Serdivan Gelin Saçı Serdivan Kına Saçı Serdivan Düğün Serdivan Kına Serdivan Bayan Kuaför Serdivan Saç Kesim Fiyatlari Serdivan Ağda Salonları Serdivan Kalıcı Makyaj Serdivan uygun Kuaför Serdivan Gelin Saçı Kaç para nurhan türkyılmaz