HİZMETLER

Fön

fon-1.jpg

Fön

Dalgalı, kıvırcık ya da düz her boyda kullanılan saça su ve ısı aracılığıyla doğal bir şekil verilmesine fön denir. Fön makinesi ve fön fırçası ya da düzleştirici yardımcıyla kolayca şekil verilebilmektedir. Tüm saçlar esnek bir yapıya sahiptir. Özellikle ıslak olan saçlar boynumuzun yarısı kadar daha da uzamaktadır. Saçın kalitesi ve bulunulan hava şartlarına göre saça biçimsel değişiklik rahatça verilebilir. Saçın dolgunluğu için destekleyici kozmetik ürünler tercih edilebilir ancak fön esnasında tercih edilen ürünler dikkatlice seçilmelidir zira yüksek ısı sonucu saçlar zarar görebilir.

Maşa

Temiz ve düzgün olarak kurutulmuş bir saça önceden ısıtılarak dalga şeklini alması için uygulanan işleme maşa denir. Çeşitli kalınlık ve derinlikte dalgalar oluşturulabilmektedir. Özel Saç maşaları ya da düzleştirici ile günümüzde kolayca uygulanabilen bir işlemdir. Ancak maşa işleminden sonra saçlar ile çok fazla oynanması çabuk bozulabilmesine ya da sabitleyici var ise, saç aralarında istenmeyen toz görüntülerine sebebiyet verebilmektedir. Maşanın saçta bekletilme süresi ise saçın cinsi ve rengine göre değişiklik göstermektedir. Kalın telli ve sert saçlarda biraz daha uzun tutabilirken açık renk ve ince telli saçlarda daha kısa sürede maşanın saçtan alınması gerekmektedir.

Topuz

Saçların birbirinden farklı teknikler ile toplanmasına topuz denir. Misafirin yüz ve beden ölçüleri baz alınarak, saçın uzunluğu, tercih edilecek kıyafet ve gidilecek mekan gibi birçok detay üzerine düşünülerek topuz uygulaması yapılmaktadır. Birçok çeşidi bulunmaktadır ama en tercih edilenler arasında; tepede, ensede, arkada, yan, yarım, parçalı ve örgü topuz modelleri gelmektedir. Bütün bu modeller yukarıda belirtilen veriler ışığında misafirimizle kararlaştırılır ve özenle uygulanır.


Etiket :
Sakarya Ağda Sakarya babylight Sakarya Balyaj Sakarya Fön Sakarya Kalıcı Makyaj Sakarya Kaş Alımı Yöntemleri Sakarya Kaş Dizayn Sakarya Makyaj Sakarya Microblading Sakarya Ombre Sakarya Renkli Saç Sakarya Röfle Sakarya Saç Boyama Sakarya Saç Kesim Sakarya Sombre Sakarya Gelin Saçı Sakarya Kına Saçı Sakarya Düğün Sakarya Kına Sakarya Bayan Kuaför Sakarya Saç Kesim Fiyatlari Sakarya Ağda Salonları Sakarya Kalıcı Makyaj Sakarya uygun Kuaför Sakarya Gelin Saçı Kaç para nurhan türkyılmaz