HABERLER

Saç Bakım Nasıl Yapılır

sac-bakim-nasil-yapilir-3.jpg

Doğal ürünler kullanarak yapabileceğiniz bir saç bakım rutini oluşturmanın ve beslenmenize dikkat etmenin daha uygun ve çok daha ucuz bir yolu var. Saç tedavilerine gitmenize veya pahalı saç bakım ürünleri almanıza gerek yok.


Saçınızı Çok Sıcak Suyla Yıkamayın


Saç derisinde üretilen fazla yağ saçınızın sağlığına zararlı olabilir ancak saç derimizin ve saç tellerimizin bu yağa ihtiyacı vardır. Tamamen çıkarırsanız, çok çabuk kırılan, kuru ve mat görünen saçlara sahip olursunuz. Kendinizi çok sıcak suyla yıkarsanız, bu yağ saç derinizden tamamen kaybolur. Belki 15 günde bir saçınızı sıcak suyla yıkamak kötü değildir ama saçınızı haftada 23 kez sıcak suyla şampuanlarsanız bir süre sonra saçlarınız kurur. Saçınızı soğuk suyla yıkamanın sıcak suya göre avantajı saç derisine kan akışını artırarak saça canlılık kazandırmasıdır. Saçlı derideki kan miktarı arttıkça saç folikülünün hücrelerine ulaşan oksijen miktarı da artar. Ne kadar fazla oksijen varsa, saçınızın sağlığı o kadar iyi olur.


Saçınızı Doğal Kurutun


Fön makinesi, saç maşası gibi aletler sık ​​kullanıldığında saçları kurutur, dökülmeyi artırır ve uçların daha sık kırılmasına neden olur. Yıkadıktan sonra evde oturarak saçınızı mümkün olduğunca fazla işlem yapmadan havluyla kurulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Saçınızı ıslakken taramayın. En azından en soğuk ortamda kullanmaya çalışın. Bu saçınızın kurumasını ve kırılmasını önleyecektir.


sakarya bayan kuaförü, serdivan bayan kuaförü, Sakarya Ağda, Sakarya babylight, Sakarya Balyaj, Sakarya Fön, Sakarya Kalıcı Makyaj, Sakarya Kaş Alımı Yöntemleri, Sakarya Kaş Dizayn, Sakarya Makyaj


Etiket :
sakarya bayan kuaförü serdivan bayan kuaförü Sakarya Ağda Sakarya babylight Sakarya Balyaj Sakarya Fön Sakarya Kalıcı Makyaj Sakarya Kaş Alımı Yöntemleri Sakarya Kaş Dizayn Sakarya Makyaj