HABERLER

Hislerin ve Sağlığın Aynası: Gözler

hislerin-ve-sagligin-aynasi-gozler-1.jpg

Kalbin, Hislerin ve Sağlığın Aynası: Gözler

İnsanın yaşamı boyunca en çok kullandığı organların başında hiç şüphe yok ki gözler gelmektedir. Gün boyunca yaklaşık olarak 12.000 kere açıp kapattığımız gözlerimiz aynı zamanda vücudumuzun en narin, en yumuşak dokuya sahip ve en fazla mimik hareketini de barındırmaktadır. O anki ruh halimizi en açık şekilde yansıtan, mutluluklarımızı, kızgınlıklarımızı, hayal kırıklıklarımızı açık bir şekilde yansıtan gözlerimiz bununla birlikte bakıma en fazla ihtiyaç duyan organlarımız arasında yer almaktadır.

Göz Bakımın Önemi

Göz bakımı en genel tanımıyla; göz çevresinde yer alan dokularda başta yaşlanma olmak üzere bazı etkenlere bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklar, ince kılcal çizgiler, morluklar ve belirgin bir şekilde oluşan kaz ayaklarının ortadan kaldırılması ve bu anlamda kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen bir işlemdir. Bu açıdan bakıldığında göz bakımının önemi her kadın için tartışmasız bir ihtiyaçtır.

Göz Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Aslına bakılırsa göz bakımı, kişinin gün içerisinde bireysel olarak gerçekleştirebileceği küçük uygulamalar ile başlamaktadır. Örneğin gün içerisinde en az 8 bardak su tüketmek ve yine en az 7-8 saatlik kaliteli bir uyku, göz sağlığı ve bakımı için oldukça önemlidir. Ancak hiç şüphe yok ki bu küçük uygulamalar ile başlayan göz bakımı daha kompleks uygulamalar ile kompakt bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede göz bakımı nasıl yapılmalıdır sorusuna verilecek cevabın devamında uzman bir bakım kremi ve yine uzman bir göz sağlığı uzmanından başta göz masajı olmak üzere çeşitli opsiyonel uygulamalar alabilmek de oldukça önemidir. Böylece göz çevreniz ideal bir nem seviyesine sahip olmanın yanı sıra göz bölgenizdeki yağ oranı da dengelenecek gerek görüşünüzün gerekse görünüşünüz çok da presantabıl bir hale gelecektir.


Etiket :
Sakarya Ağda Sakarya babylight Sakarya Balyaj Sakarya Fön Sakarya Kalıcı Makyaj Sakarya Kaş Alımı Yöntemleri Sakarya Kaş Dizayn Sakarya Makyaj Sakarya Microblading Sakarya Ombre Sakarya Renkli Saç Sakarya Röfle Sakarya Saç Boyama Sakarya Saç Kesim Sakarya Sombre Sakarya Gelin Saçı Sakarya Kına Saçı Sakarya Düğün Sakarya Kına Sakarya Bayan Kuaför Sakarya Saç Kesim Fiyatlari Sakarya Ağda Salonları Sakarya Kalıcı Makyaj Sakarya uygun Kuaför Sakarya Gelin Saçı Kaç para nurhan türkyılmaz